جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

آر ال استاین

آموزش نویسندگی برای مخاطبان جوان

نویسندگی کودک و نوجوان

رابرت لاورنس استین (باب استین) یک رمان نویس، سراینده داستان کوتاه، تهیه کننده تلوزیون و ویراستار ارشد ۷۵ ساله آمریکایی است. وی را به خاطر داستان های تخیلی ترسناک معروفش، «استفن کینگ» کتاب های کودک لقب داده اند. جالب است بدانید او پیش از آغاز نویسندگی در ژانر ترس به مدت ۲۰ سال طنز و جوک می نوشت. تا پیش از سال ۲۰۰۸ بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه رسمی از کارهای وی در سراسر جهان به فروش رسیده است. او در سال ۲۰۰۳ از دیدگاه «کتاب رکوردهای گینس» بعنوان پرفروش ترین نویسنده تاریخ در زمینه کتاب های کودک شناخته شد. باب در اولین کلاس آنلاین خود طی مجموعه ای ۲۸ قسمتی ترس را از دل نویسندگی تخیلی بیرون می کشد. فرقی ندارد تازه کار باشید یا حرفه ای، شما می توانید از این آموزش روش فتح زمینه ی نویسندگی، توسعه طرح داستان و خلق نوشته هایی که خوانندگان جوان را تا سر حد مرگ می ترساند بیاموزید.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۸ قسمت
۳:۵۳:۵۲ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس آر ال استاین

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
با استاد جدید خود آشنا شوید
آر ال استاین (می توانید او را باب صدا کنید). این نویسنده افسانه ای در سبک ترسناک کودکان به مقاصد خود از برگزاری این مسترکلاس اشاره نموده و از شما می خواهد دیگر نویسندگی را فرایندی غیر ممکن در نظر نگیرید.
۰۲
فروشگاه ایده ها
باب به شما آموزش می دهد چگونه همواره گوش به زنگ ایده ها باشید و سه محل ایده آل برای پیدا کردن ایده ها به شما نشان می دهد: تجربه، حافظه و تخیل. این سه مورد بخش هایی از آنچه هستند که او «فروشگاه ایده ها» می خواند.
۰۳
سایر منابع غنی ایده ها
راه های زیادی برای الهام گرفتن برای نوشتن داستان وجود دارد. در این قسمت باب به برخی از آن ها که ممکن است شما را تعجب زده کنند اشاره می کند: تلوزیون، فیلم ها، عنوان ها و سرفصل ها.
۰۴
رسیدن از ایده به طرح داستان
به عقیده باب وقتی ایده ای که دوستش دارید به ذهنتان خطورکرد، باید اصل داستان خود را با شیوه ی مورد علاقه باب روی کاغذ بیاورید: طرح داستان
۰۵
نگارش طرح داستان: پایان غافلگیر کننده و لحظات دلهره آور
پایان بندی غافلگیر کننده و لحظات دلهره آور روش هایی امتحان شده و موفقیت آمیز برای جلب مخاطبین کودک و حفظ توجه آن هاست. راجع به اهمیت مشخص کردن پایان داستان در همان ابتدای کار و نوشتن لحظات دلهره آور بیش تر بدانید.
۰۶
نگارش طرح داستان: پیچ های داستانی و ترفندها
همچنان که مشغول نوشتن طرح داستان خود هستید، باب برایتان توضیح می دهد که برای حفظ توجه مخاطب چه عواملی،از پیچ های داستان گرفته تا سرنخ های غلط، را باید در بخش میانی داستان بکار ببرید.
۰۷
بررسی موردی طرح داستان
باب دو نسخه از طرح داستان "I Am Slappy’s Evil Twin" را، که یکی از سوی ویراستار رد شده و دیگری پذیرفته شده بوده است، با شما به اشتراک می گذارد. او به شما توضیح می دهد که چطور در مرحله نگارش طرح داستان می توانید به داستان قدرت و تاثیرگذاری داستان بیافزایید.
۰۸
کودکان بهترین مخاطب هستند
راز جذب مخاطب جوان سادگی و سرگرم کننده بودن کتاب است. با راهبردهای باب برای درک مخاطبین جوان آشنا شوید.
۰۹
نویسندگی برای سنین مختلف
بیاموزید که تا چه میزان از عنصر «ترس» را می توان برای سنین مختلف به کار برد.
۱۰
بررسی موردی: ترکیب داستان تخیلی برای خردسالان و کودکان
باب با استفاده از دو نمونه از کارهای خود به بررسی تفاوت های بین کتاب های مخصوص خردسالان و کودکان می پردازد.
۱۱
نکته اصلی برای نوشتن در سبک ترس: زاویه دید
به عقیده باب هنگام نوشتن در سبک ترس روایت داستان از زاویه دید کارکتر اصلی ترس را به حداکثر می رساند. او در مورد اهمیت تمرکز بر آنچه کارکتر تجربه می کند، به جای آنچه حس می کند، می پردازد.
۱۲
مخاطبین را بلافاصله جذب کنید
باب توضیح می دهد که چطور می توان مخاطب جوان را بلافاصله پس از خواندن چند صفحه اول جذب کرد.
۱۳
چگونه مخاطب را بترسانید
طرز ترساندن مخاطبین جوان از طریق نوشته را بیاموزید. باب روش های خود شامل استفاده از ترس های دوران کودکی خودتان، ترسناک جلوه دادن لوکیشن های عادی، و استفاده از جزئیات حسی برای شکل دادن فضا را به شما آموزش می دهد.
۱۴
خلق هیولاها
باب با آوردن مثال هایی از"It Came From Beneath the Sink" و "Say Cheese and Die" به شما آموزش می دهد که چطور می توان از اشیاء غیر قابل مشاهده هیولاهایی ترسناک بوجود آورد.
۱۵
سبک نگارش دیالوگ و نثر
دیالوگ برترین ابزار باب برای ارائه کارکترها و داستان هاست. با روش او برای نوشتن دیالوگ های به یاد ماندنی و واقع گرایانه و چگونگی پی بردن به سبک نگارش مختص خود آشنا شوید.
۱۶
ترکیب ترس و طنز
ترس و طنز بسیار به هم نزدیک هستند. باب توضیح می دهد که چرا نوشتن طنز دشوارتر از نوشتن به سبک ترس است و اینکه چطور می توان با استفاده از عنصر طنز بین صحنه های ترسناک کمی وقفه ایجاد کرد.
۱۷
خلق کارکترهایی برای کودکان
با روش باب برای خلق کارکترهایی در سنین دبستان که موجب می شوند مخاطبین در این گروه سنی خود را در قالب داستان قرار داده و بیش تر بترسند آشنا شوید.
۱۸
خلق کارکترهای خردسال
باب با آوردن مثال هایی از"Give me a K-I-L-L" و ارائه ی برگه ی شخصیت پردازی مخصوص خود، به شما نشان می دهد که چطور از کلیشه ای شدن اجتناب نموده و کارکترهایی قابل باور خلق کنید.
۱۹
از پیش نویس اولیه تان لذت ببرید
باب شما را با فرآیند خود برای نوشتن پیش نویس اولیه آشنا می کند و به یادتان می آورد که از این فرایند لذت ببرید.
۲۰
بازبینی و دریافت بازخورد
بیاموزید که چطور در ابتدا باید خودتان بازبینی نموده و سپس در پی بازخورد صادقانه باشید. باب به شما آموزش می دهد که چه سوالاتی باید از خوانندگان پیش نویس و ویراستارها بپرسید و چگونه پذیراش انتقادات باشید.
۲۱
خلق یک سری داستانی
برای خلق یک سری داستانی، روش فروش نسخه اول تمرکز کنید. بیاموزید که چطور با ایجاد پایه و اساسی قدرتمند و کارکترهای گیرا می توانید خوانندگان را مشتاق برای جلدهای دیگر از یک کتاب کنید.
۲۲
از منابع الهام خود تاثیر بگیرید
باب در مورد بعضی از منابع الهام خود، از شکسپیر و دیکنز گرفته تا آگاتا کریستی و استفن کینگ، و آنچه از آن ها آموخته است توضیح می دهد.
۲۳
نویسندگی بعنوان یک شغل
باب توصیه هایی به نویسندگان مشتاق ارائه داده و به آن ها در مورد اهمیت انتخاب سبک مناسب و داشتن درک درست از بازار توضیح می دهد.
۲۴
خود را ارتقاء دهید
باب توصیه هایی جهت ارتقاء سطح خودتان بعنوان یک نویسنده از طریق بازدید از مدارس، نمایشگاه های کتاب و شبکه های اجتماعی ارائه می دهد.
۲۵
مواجهه با مانع نویسندگان و ایجاد عادات
بهترین راه برای مواجهه با مانع نویسندگان داشتن آمادگی کامل است. با نظم شخصی، ابزارها و عاداتی که باب به کمک آن ها توانست سری کتاب های "Goosebumps" را بنویسد آشنا شوید.
۲۶
بیست ایده داستانی برای شما
باب ۲۰ ایده داستانی برای نوشتن داستان خودتان به شما ارائه می دهد.
۲۷
تمرین هایی برای راه افتادنتان
تمرین هایی انجام دهید که برای شروع دوران نویسندگی تان به شما کمک کنند.
۲۸
نتیجه گیری
اکنون که باب تمام نکات و ترفندها را به شما آموزش داده است، شما را برای آغاز نوشتن و لذت بردن از آن به چالش می کشد.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers