جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

مارگارت آتوود

آموزش نویسندگی خلاق

آموزش داستان سرایی تاثیرگذار

آموزش هنر داستان سرایی توسط »پیامبر کابوس آباد« . مارگارت آتوود یکی از تاثیرگذارترین چهره های ادبی نسل ماست. این اولین کالس آنالین نویسندگی اوست. او در این کالس چگونگی خلق داستان هایی ماندگار، از ماجراهای تاریخی گرفته تا تخیلی، را به شما آموزش می دهد. نحوه تبدیل ایده ها به رمان هایی با ساختار قوی و کارکترهایی با جزئیات را از او بیاموزید.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۳ قسمت
۳:۴۳:۴۴ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس مارگارت آتوود

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
با استاد جدید خود آشنا شوید
مارگارت آتوود، برنده جایزه «Man Booker Prize». مارگارت در جلسه اول دیدگاه خود به هنر نویسندگی را بیان می کند. این شمایید که به کتاب خود مفهوم می بخشید.
۰۲
شروع کار بعنوان یک نویسنده
مارگارت آتوود شما را تشویق به یافتن مسیر مختص خود می کند. باید بر بزرگ ترین مانع این مسیر، یعنی ترس، غلبه کنید. او از آغاز کار خود صحبت می کند. ماجرای نویسنده شدن و شروع فرایند خلاقانه اش.
۰۳
داستان و طرح داستان
عامل شکل دهنده یک طرح داستان قوی را بشناسید. توصیه مارگارت آتوود به شما مطالعه افسانه هاست. همینطور داستان های تخیلی و آثار تاریخی. طوری که بتوانید آن ها را بلوک های سازنده اثر خود قرار دهید.
۰۴
شکل دادن ساختار داستان: روايت هاي لايه لايه و ساير تغييرات
مارگارت از روش های گوناگون شکل دادن ساختار صحبت می کند. او با آوردن مثال هایی از برخی داستان های کلاسیک همچون «شنل قرمزی»، «هزار و یک شب» و یکی از رمان های خودش «قاتل کور» به چگونگی شکل دادن یک ساختار لایه لایه می پردازد.
۰۵
چه کسی داستان را تعریف می کند: زاویه دید روایی
زاویه دید برای روایت داستان نکته ای حیاتی است. برای دستیابی به آن نیاز به سعی و خطا دارید. مارگارت آتوود از تاثیر این انتخاب بر داستانتان صحبت می کند. همچنین برای بررسی این تاثیرات تمرینی پیشنهاد می دهد.
۰۶
بررسی موردی زاویه دید
در این قسمت مارگارت آتوود به بررسی زاویه دید های مختلف در «آلیاس گریس» می پردازد. همچنین دلیل انتخاب زاویه دید اول شخص در «داستان ندیمه» را توضیح می دهد.
۰۷
جان بخشیدن به کارکترها از طریق جزئیات
کنش ها و واکنش ها هویت کارکتر را برملا می کنند. جزئیات برآمده از ذهن نویسنده نیز نقش مهمی در این راستا دارند. در این قسمت، مارگارت آتوود ابزارهایی قدرتمند برای خلق کارکترهایی تاثیرگذار و با جزئیات به شما ارائه می دهد.
۰۸
خلق کارکترهای گیرا
اغلب گیرا ترین کارکترها محبوب ترین آن ها نیست. مارگارت آتوود به شرح این مساله می پردازد. همچنین انتظارات بر حسب جنسیت کارکتر را توضیح می دهد.
۰۹
عبور از موانع نویسندگی
توصیه های مارگارت آتوود برای عبور از چالش هایی همچون اختلال تمرکز، مانع نویسندگان (بلوک نویسندگان)، یا مشکلی در روایت داستان که راه حلی برای آن ندارید را بشنوید.
۱۰
شکل دادن دیالوگ
مارگارت آتوود کاربرد دیالوگ برای ارائه داستان و معرفی کارکتر را به شما می آموزد. دیالوگی که می نویسید باید نسبت به معیارهای زمان و مکان روایت داستان سنجیده باشد. این یکی از مهم ترین نکات دیالوگ نویسی است.
۱۱
به تصوير کشيدن دنيا از طريق تصويرسازي حسي
جزئیات دقیق تر، یعنی غرق شدن هرچه بیشتر خواننده در داستان. مارگارت آتوود با استفاده از «داستان ندیمه» رویکرد خود به تصویرسازی را توضیح می دهد.
۱۲
سبک و ساختار نثر
با تفاوت سبک و نحوه توضیح آشنا شوید. «ساده آوا» و «باروک» سبک های اصلی نویسندگی هستند. توضیحات مارگارت آتوود در این مورد را بشنوید.
۱۳
کار با زمان در داستان
مارگارت به توضیح اهمیت زمان در داستان می پردازد. اینکه چطور بدون برهم زدن ساختار داستان، به ذهن خواننده از نظر زمانی جهت دهید.
۱۴
ورودی کتاب شما: اهمیت پنج صفحه اول
صفحات آغازین مهم ترین بخش کتاب هستند. مارگارت آتوود با نمونه هایی از آثار «ملویل» و «دیکنز» به بررسی برخی از بهترین چند صفحه آغازین می پردازد. او صفحات آغازین را مهم ترین عمل در گیرایی کتاب می داند.
۱۵
نوشتن وسط و پایان کتاب
مارگارت آتوود رویکرد خود برای نگه داشتن خواننده در بخش میانی داستان را توضیح می دهد. همچنین به بررسی خصوصیات پایان های باز و بسته می پردازد.
۱۶
ویرایش: از نو دیدن کار
از نظر مارگارت آتوود ویرایش و اصلاح دو فایده اصلی دارد:داشتن دیدی نو به داستان---در نظر گرفتن احتمالات جدید---دریافت بازخورد از خوانندگان منتخب ارزشمند است. مهم تر از آن داشتن یک ویراستار عالی.
۱۷
رمان و ژانر همیشه در حال تغییر
مارگارت آتوود به بررسی تحولات رمان نویسی می پردازد. از نظر او هدف نویسنده باید پایبند ماندن به عناصر بنیادین داستان سرایی، فارغ از سبک و ژانر داستان است.
۱۸
داستان فکری تخیلی
با رویکرد مارگارت به داستان فکری تخیلی آشنا شوید. اینکه چگونه در این دنیا ایده پردازی و خلق داستان کنید.
۱۹
بررسی موردی داستان فکری تخیلی: داستان ندیمه
مارگارت آتوود برای اولین بار به بررسی چرک نویس های خود برای «داستان ندیمه» می پردازد. او ایده ها و تخقیقات خود را توضیح می دهد.
۲۰
تحقیق و دقت از نظر تاریخی
جزئیات عنصری اساسی در داستان های تاریخی هستند. عواملی که داستان شما را باورپذیر می کنند. مارگارت آتوود ضمن تاکید بر این مساله، توضیح می دهد که نباید اجازه دهید تحقیقات بیش از حد روند نوشتن داستان را کند کنند.
۲۱
مسیر یک نویسنده
مارگارت مطالعه یک کتاب را به همه نویسندگان پیشنهاد می کند. همچنین ماجراهایی از گذشته و حال نویسندگان تعریف می کند. تا شما را تشویق به ایستادگی در برابر موانع کند.
۲۲
کسب و کار نویسندگی
مارگارت آتوود رویکرد خود به کسب و کار نویسندگی را بیان می کند. از پیدا کردن مدیر برنامه گرفته تا منتشر شدن اثر و برخورد با نقد های منفی.
۲۳
جمع بندی کلاس
مارگارت هدف اصلی خود از این کلاس را بیان می کند. انتقال دانش و بینش به نسل بعدی نویسندگان.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers