جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

کن برنز

آموزش ساخت فیلم مستند

نمایان شدن حقیقت

کارگردان و تهیه‌کننده و مستندساز آمریکایی که فیلم ابتدایی مستند خود به نام جنگ داخلی در سال ۱۹۹۰ باعث شهرت وی شد. فیلم‌های بعدی او مانند بیسبال (۱۹۹۴) و جاز (۲۰۰۱) نیز همه فوق العاده بودند. سبک کاری کِن برنز به کاربردن و استفاده از آرشیو ها و عکس های قدیمی در فیلم های خودش است و این ساخته دست او را متفاوت می سازد. روش حرکت دوربین برای عکس‌ها که او در فیلم‌هایش به کار می‌برد به «جلوه کن برنز» معروف شده است. او در ۲۰۱۲ فیلم پنج نفر پارک مرکزی را همراه دخترش سارا برنز و دیوید مک‌ماهون کارگردانی کرد.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۶ قسمت
۴:۵۶:۲۳ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس کن برنز

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
آشنایی با استاد جدیدتان
با استاد جدید خود آشنا شوید: کارگردان برجسته و صاحب عنوان، کن برنز. او با شما از دلیل برگزاری این مسترکلاس و آنچه در این کلاس خواهید آموخت صحبت می کند و شما را تشویق به رها شدن از قید و بند قواعد و قوانین می کند.
۰۲
چه باید کرد
تجربیات زندگی شما، اهدافتان، و اولین فیلم هایی که می سازید همه و همه دوران کاری شما بعنوان یک فیلمساز را شکل می دهند. فراز و نشیب های اولین فیلم کن و همینطور توصیه هایش در مورد هدایت فرایند فیلمسازی را بشنوید.
۰۳
انتخاب داستان
کن با آوردن نمونه هایی از فایل پروژه های خود، طرز تشخیص موضوعات تاثیرگذار و فراگیری که روی مخاطب تاثیر می گذارند را به شما آموزش می دهد.
۰۴
پیدا کردن داستان در دل سوژه
فرض کنید موضوع خود را انتخاب کرده اید، اما داستانی که می خواهید روایت کنید چیست؟ کن روش تحقیق جهت پی بردن به دیدگاه های مختلف، کشف داستان و مرتبط ساختن آن با واقعیت را به شما آموزش می دهد.
۰۵
روایت یک داستان واقعی
با نحوه شکل دادن داستان بر اساس دیدگاه های مخالف توسط کن و به تصویر کشیدن روایتی با مخاطب گسترده تر آشنا شوید.
۰۶
پیش نویس فیلمنامه، ارائه و تامین بودجه
برای فیلمسازی نیاز به علاقه شدید، تصویر ذهنی و البته پول دارید. کن با آوردن مثالی از «The Civil War» از اهداف و فرایند نوشتن پیش نویس فیلمنامه صحبت نموده و نکاتی برای جهت دهی به روند تامین بودجه را به شما آموزش می دهد.
۰۷
شکل دادن یک ساختار روایی مستند
یک آغاز برجسته، بخشی میانی درگیر کننده و پایانی گیرا؛ این قواعد فیلمسازی باید در مورد ساخت مستند نیز رعایت شوند. بیاموزید که با شکل دادن چه نوع ساختاری می توانید مخاطبین خود را درگیر داستان کنید.
۰۸
استفاده از مطالب آرشیوی بعنوان منبع
مطالب آرشیوی برخی از غنی ترین منابع موجود برای داستان سرایی هستند. اما چطور باید این حجم گسترده از امکانات را جهت دهی کرد؟ کن روش هایی را که طی دوران کاری خود بارها آزموده است برای بدست آوردن فایل های صوتی و تصویری نادر توضیح می دهد.
۰۹
شکل دادن کارکترهای غیر داستانی
بیاموزید که چطور با پی بردن به سرگذشت کارکتر، افزایش تضادها و اختلافات، و کنار گذاشتن قضاوت می تواند کارکترهای غیرداستانی به یاد ماندنی به تصویر بکشید که تمام پیچیدگی های دنیای واقعی را در دل خود دارند.
۱۰
بررسی موردی: بورد قسمت های The Vietnam War
کن با استفاده از بورد قسمت های مربوط به سری مستند The Vietnam War، استراتژی های خود برای تصویر کردن ساختار فیلم را به شما آموزش می دهد.
۱۱
نوشتن فیلمنامه
از دید کن، نوشتن فیلمنامه قدمی بسیار مهم برای سازماندهی و شکل دادن داستان فیلم و ساختار آن است. در این جلسه از کلاس، او نحوه استفاده از تمام ابزارهای روایی موجود، از مصاحبه ها تا روایت ها، در راستای شکل دادن فیلمنامه را به شما آموزش می دهد.
۱۲
داستان سرایی بصری: تکنیک های سینمایی
کن طرز استفاده از ابزارهای سینمایی مربوط به فیلمسازی داستانی را جهت برانگیزش احساسات و مفاهیم در تصاویر ثابت و متحرک یک مستند را آموزش می دهد.
۱۳
داستان سرایی بصری: بررسی مورد Unforgivable Blackness
کن با استفاده از تصاویری از یکی از فیلم هایش، Unforgivable Blackness، طرز کنار هم گذاشتن تصاویر و شکل دادن فیلم به گونه ای هنری جهت شکل دادن یک خط داستانی تاثیرگذار را به شما آموزش می دهد.
۱۴
انتخاب سوژه های مصاحبه
افرادی که برای مصاحبه انتخاب می کنید به فیلم شما جان می بخشند. کن چگونگی تشخیص و بهره گیری از سوژه های مناسب برای مستندتان را به شما آموزش می دهد.
۱۵
انجام یک مصاحبه
با تکنیک های کن برای مصاحبه آشنا شوید تا بتواند بهتر با سوژه هایتان ارتباط بگیرید و تاثیرگذار ترین داستان هایشان را بشنوید.
۱۶
بررسی موردی: هدایت یک مصاحبه چالش برانگیز
همه مصاحبه ها خوب پیش نمی روند. کن با استفاده از تصاویر خام مربوط به فیلم The War، ماجرای یکی از دشوارترین مصاحبه های خود را تعریف کرده و نشان می دهد که چطور چهار کلمه ساده باعث شد این مصاحبه یکی از بهترین صحنه های آن فیلم شود.
۱۸
فیلمبرداری غیرداستانی
برای ساختن یک فیلم فوق العاده نیازی به تیم بزرگی ندارید. کن روش انجام مصاحبه ها و گرفتن صحنه های فیلم با استفاده از یک تیم کوچک را به شما آموزش می دهد.
۱۸
قدرت موسیقی
بیاموزید که چطور کن از موسیقی بعنوان یک ابزار قدرتمند داستان سرایی، در راستای افزودن لایه های روایی و برانگیختن اجساسات مخاطب استفاده می کند.
۱۹
تدوین: فرایند
پس از تدوین Civil War، Baseball و Jazz، کن به فرایندی رسید که بوسیله آن ویدئوهای ضبط شده خام را در کات نهایی جای دهد. با تکنیک های او برای رو به رو شدن با حجم زیادی از مطالب طی فرایند تدوین آشنا شوید.
۲۰
تدوین: قواعد
کن قواعدی را که طی چندین دهه تجربه تدوین برای خود شکل داده است به شما آموزش می دهد.
۲۱
بررسی موردی تدوین: مقدمه The Vietnam War
کن با استفاده از تصاویری از فیلم The Vietnam War که هرگز تا کنون به نمایش درنیامده بودند، نحوه هماهنگ سازی اجزاء داستان و شکل دادن فیلم در مرحله تدوین را به شما آموزش می دهد.
۲۲
ضبط و استفاده از صدای روی تصویر
کن با آوردن نمونه هایی از فیلم های The Vietnam War و The Roosevelts مراحل استفاده از صدای رو تصویر و جهت دهی به استعداد ها را به شما آموزش می دهد.
۲۳
طراحی صدا
برای غرق کردن مخاطب در فیلمتان، صدا یک عنصر کلیدی است. کن نحوه تشخیص و پی بردن به صداهای فوق العاده و بهره گیری از ابزارهای آوایی موجود را به شما آموزش می دهد.
۲۴
مسئولیت هنرمند
فیلم قابلیت شکستن مرزها و پیوند دادن حوزه های مختلف جغرافیایی، زبانی و سیاسی را به یکدیگر دارد. کن به تجزیه و تحلیل نقش فیلمساز در جامعه و قدرت و تاثیرگذاری آنان بعنوان یک هنرمند می پردازد.
۲۵
به اشتراک گذاشتن فیلمتان
بخشی از هیجان فیلمسازی به اشتراک گذاشتن آن با دیگران است. نحوه ارتباط گرفتن با مخاطب، و قرار دادن فیلم خود در معرض تفسیر و بحث را بیاموزید.
۲۶
از روی پرتگاه بپرید
کن شما را تشویق به کنار گذاشتن تردید و برداشتن گامی بلند در جهت ساخت فیلم مستندتان می کند.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers