جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

گری کاسپاروف

آموزش شطرنج

سطح بازی خود را ارتقاء دهید

گری کاسپاروف در ۲۲ سالگی تبدیل به جوان ترین قهرمان دنیای شطرنج شد. او پس از پشت سر گذاشتن بابی فیشر، به مدت بیست سال تمام رقبای قدرتمند خود را شکست داد. اکنون گری قصد دارد هرآنچه شش بار قهرمانی جهان را برایش به دنبال داشته به اشتراک بگذارد. شما با گذراندن درس های دقیق وی، شامل حرکات آغازین و تاکتیک های پیشرفته اش، استعداد و فلسفه خود را پرورش داده و تبدیل به بازیکن بهتری می شوید.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۹ قسمت
۷:۲۰:۱۹ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس گری کاسپاروف

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
معارفه
سبک آموزش گری درست همانند سبک بازی کردن اوست: مستقیم، پویا و جاه طلبانه. او در این قسمت به آنچه در این کلاس ارائه خواهد شد، شامل آموزشی تاثیرگذار برای بازیکنانی در سطوح مختلف، می پردازد.
۰۲
مبانی شطرنج گری
گری به بیان مبانی فلسفه شطرنج از دید خود می پردازد تا با طرز فکر یک قهرمان شطرنج آشنا شوید.
۰۳
حمله های دوبل - بخش ۱
حمله دوبل یک روش ساده است که گاهی می تواند بسیار مرگبار باشد. گری برای نشان دادن تاثیر و قدرت این حرکت و همینطور چگونگی مقابله در برابر آن مثال هایی بسیار پر جزئیات می آورد.
۰۴
حمله های دوبل - بخش ۲
گری به بررسی دقیق روش حمله دوبل می پردازد تا اطلاعات عملی شما در این زمینه را افزایش دهد.
۰۵
سیخ کباب
گری به قدرت هندسه ایمان دارد. او به شما نشان می دهد که چطور با چنین چینشی می توانید بهترین نتیجه را حتی از ضعیف ترین مهره های خود بگیرید.
۰۶
حمله های آشکار شده
بی توجهی به یک حمله آشکار شده می تواند عواقبی ناگوار داشته باشد. گری نشان می دهد که چطور حتی بهترین بازیکنان شطرنج دنیا هم ممکن است به این نوع حمله بی توجهی کنند.
۰۷
پین ها
همه پین ها برابر نیستند. برای درک تاثیرگذاری پین ها (قفل ها) باید تاثیر برهم زدن مهره های حریف، خصوصا در انتهای بازی، را درک کنید.
۰۸
دفع/جذب
دفاع یک حرکت هماهنگ هارمونی وار بوده و برهم زدن حرکت حریف عاملی اساسی است. گری به شما نشان می دهد که چطور هدف حریف را تشخیص داده و راهی تاکتیکی برای دفاع در مقابل آن پیدا کنید.
۰۹
تداخل
به محض اینکه مهره حریف توانایی دفاع خود را از دست بدهد، همانجاست که باید حمله را شکل دهید.
۱۰
بار اضافی
نابود کننده ترین حالت بار اضافی (اورلود) زمانی است که یک مهره باید انتظار حمله از چند جهت را داشته باشد. گری حرکتی را برای شما مثال می زند که باعث شد حریفش رسما از روی صندلی بپرد.
۱۱
معاوضه های برنده
معاوضه مهره ها با یکدیگر صرفا به معنی حذف یکی از دو مهره با ارزش یکسان نیست. همین معاوضه می تواند در پایان بازی باعث برتری و برنده شدن در بازی باشد که به نظر باخته می رسید.
۱۲
حرکت های آخر –بخش ۱
طبق تجربه گری حرکت آخر لزوما آخرین حرکت مهیج نیست. او به شما خلوص و خلاقیت موجود در اینگونه حرکات، شامل دراما، شولدرینگ و زوگ وانگ، را نشان می دهد.
۱۳
حرکت های آخر –بخش ۲
گری در ادامه توضیحاتش در زمینه حرکت های آخر به حرکت آخر سرباز، حرکت های آخر رخ، وزیر در برابر سرباز و البته شاه می پردازد. با اینکه ممکن است شاه در اواسط بازی کند و ضعیف به نظر برسد، برای مرحله آخر نقشی حیاتی دارد.
۱۴
حرکت های آخر –بخش ۳
به عقیده گری معجزات زمانی رخ می دهند که بدانید چطور آن ها را بوجود آورید. با اینکه بیشتر بازیکنان زمان زیادی را صرف شروع بازی می کنند، شما می توانید با بررسی فرصت هایی که در انتهای بازی دارید معجزه رقم بزنید.
۱۵
حرکت های آغازین –بخش ۱
گری در کودکی با اجرای حرکت e4شگفتی ساز شد و در مسابقات قهرمانی زیر 18 سال و همینطور زیر 20 سال جهان از همین شگرد برای قهرمانی استفاده کرد. با چگونگی شکل گرفتن این شگرد آشنا شوید.
۱۶
حرکت های آغازین –بخش ۲
اگر حریفتان با حرکت آغازین شما بازی را شروع کند چه می شود؟ چطور می توانید یک حرکت آغازین مناسب از هر دو نظر روانی و راهبردی پیدا کنید؟ آیا چیزی بعنوان توصیه عمومی برای شروع بازی وجود دارد؟
۱۷
حرکت های آغازین –بخش ۳
گری بسیاری از حرکت های آغازین فراموش شده را احیا نموده و بیش از 20 هزار سبک مختلف را از خود بر جای گذاشته است. به عقیده او هنوز هم جا برای ایده های جدید وجود دارد.
۱۸
بازی همزمان
گری را در حال انجام یک بازی 30 دقیقه به صورت همزمان با سه بازیکن با امتیازات جهانی 1266، 1515 و 2103 ببینید.
۱۹
بازی جیسون
«دیگه چه کاری ازت برمیاد؟» گری به بررسی حرکات جیسون پرداخته و به سوالات حریفش در مورد تغییراتی که می تواند روی بازیش اعمال کند پاسخ می دهد.
۲۰
بازی مالی
«به نظر می رسید کل ارتش به سمت من حمله ور شده است». مالی بازی را با یک حرکت سیسیلی آغاز نموده و گری پاسخش می دهد. گری در مورد روند بازی از آنجا به بعد توضیح داده و از حرکاتی که مالی می توانست برای آزار دادن او استفاده کند می گوید.
۲۱
بازی دنیس
«نه اون خط رو ندیدم» . گری به خطی اشاره می کند که دنیس به آن بی توجهی کرده و نشان می دهد که چطور بدون اینکه کار خاصی انجام دهد توهم حمله از جهتی مشخص را بوجود آورده است.
۲۲
بررسی موردی: حرکت آغازین
گری به بررسی و تحلیل حرکت آغازین خود در برابر Vishy Anandدر سال 1995 می پردازد. او در این زمینه به بررسی یک اشتباه تعیین کننده، حملات قدرتمند، درونمایه های تاکتیکی، و یک حرکت قدرتمند و بی سر و صدا که در مراحل ابتدایی بازی صورت گرفت می پردازد.
۲۳
بررسی موردی: حرکت آخر
گری روی حرکات آخر سرباز و غوغایی که می تواند به پا کند می پردازد. اگر به زیبایی حرکات آخر علاقه داشته باشید می توانید سطح شطرنج خود را ارتقاء دهید.
۲۴
سرگذشت گری
حتی وقتی گری بچه بود، عدد 13 معنی بخصوصی برایش داشت. او از تحقق آن مقصد منحصر بفرد عددی و عوامل موثر در شکل گرفتن سبک خاص بازیش می گوید.
۲۵
چطور تحلیل کنیم
قهرمانان جهانی تنها از طریق تحلیل های بسیار دقیق و پر مشقت به مقام می رسند. از گری در مورد بزرگ ترین خطرات مقابله با بازیکنان مختلف بشنوید.
۲۶
رایانه ها و شطرنج
تلخی باخت گری به «دیپ بلو» پس از گذر سال ها کمتر شده است. او نگاهی به این شکست داشته و از مزایای تمرین با رایانه می گوید.
۲۷
استقامت ذهنی
روی پوستر بالای تخت گری در دوران کودکی یک جمله از دگراندیشان شوروی نوشته شده بود: «اگه تو نه، پس کی؟». گری از پایکوبی هایش پس از پیروزی در مسابقات فوق العاده دشوار می گوید. همچنین راجع به جبران اشتباهات بزرگی که همانند درد جسمانی آزار دهنده بودند صحبت می کند.
۲۸
جمع بندی کلاس
چه در خانه بازی کنید، چه در کلوپ یا حتی یک تورنومنت حرفه ای، تنوع سبک ها در بازی شطرنج و همینطور فرصت برای ارتقاء سطح بازی بیشمار است.
۲۹
یک نوآوری مخفی
گری پس از شکست سنگین در مقابل «کاپروف» به تحلیل بازی خود پرداخته و در آن تغییری ایجاد کرد که تا کنون هیچوقت از آن استفاده نکرده است. در این قسمت او این روش را به شما آموزش می دهد.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers