جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

دکتر جین گودال

آموزش حفظ محیط زیست

بلند شو و یک کاری بکن

دکتر جین گودال یک نخستین شناس و انسان شناس ۸۴ ساله انگلیسی است، که از سال ۱۹۶۰ به مدت ۵۵ سال در حال تحقیق روی تعامل های اجتماعی و خانوادگی شامپانزه ها در تانزانیا بوده است. او با تاسیس انستیتو جین گودال و راه اندازی طرح Roots and Shoots زندگی خود را وقف نگهداری و سلامت حیوانات کرده است. وی همچنین یک پیام آور صلح در سازمان ملل است. به گفته وی « فقط انسان ها دارای شخصیت و قابلیت تفکر منطقی و احساساتی همچون رضایتمندی یا ناراحتی نیستند ». از همین رو وی به جای شماره گذاری شامپانزه های تحت بررسی و مطالعه خود، برای تک تک آن ها اسم انتخاب کرده بود.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

در دست ترجمه
۲۹ قسمت
۵:۱۹:۴۱ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس دکتر جین گودال

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
با استاد جدیدتان آشنا شوید
با دکتر جین آشنا شوید. او بی شک بزرگ ترین دانشمند و حامی محیط زیست دوران ماست. اکنون او استاد کلاس شماست.
۰۲
رویاهای آفریقایی
با مسیر دکتر جین از سواحل انگلیس تا جنگل های آفریقا و آنچه در این راه برایش الهام بخش بوده است آشنا شوید.
۰۳
پیشرفت بزرگ
دکتر جین در مورد چالش هایی که در ابتدای کار خود در گامبی با آن مواجه بود توضیح می دهد. همچنین راجع به پیشرفت بزرگی در زندگی اش صحبت می کند که همه چیز را دستخوش تغییر کرد.
۰۴
رفتار شامپانزه ها
دکتر به تفصیل در مورد تحقیقات خود در باب رفتارهای پیچیده شامپانزه ها، همچون استفاده از ابزارها، توضیح می دهد.
۰۵
رفتار شامپانزه ها (ادامه)
تمام یافته های علمی دکتر جین خوشحال کننده نبوده است. با چگونگی پی بردن او به نیمه تاریک رفتار نزدیک ترین گونه ی زنده به انسان آشنا شوید.
۰۶
رشد و یادگیری شامپانزه ها
در مورد یافته های دکتر جین در زمینه ی ارتباطات خانوادگی و رشد نوزادان شامپانزه ها، که وی طی مدتی زیر نظر گرفتن یک خانواده شامپانزه بدست آورد، بیش تر بدانید.
۰۷
هوش حیوانی
دکتر جین به بیان برخی از شگفت انگیز ترین اسرار در مورد هوشمندی حکومت های حیوانی و گیاهی، از شامپانزه ها تا درختان، می پردازد.
۰۸
شامپانزه ها و انسان ها
به گفته دکتر جین هیچ دوره ای از تاریخ برای مطالعه و تحقیق در باب دانش حیوانی جالب تر از دوران کنونی نبوده است. با یافته های او در زمینه شباهت های برجسته بین شامپانزه ها و انسان ها آشنا شوید.
۰۹
شامپانزه ها و انسان ها (ادامه)
دکتر جین پس از مشاهده شباهت های بین شامپانزه ها و انسان ها بر این باور است که احساسات نقش مهمی در دانش داشته و ممکن است انسان ها تنها گونه ای که از خود رفتارهای احساسی و معنوی نشان می دهد نباشند.
۱۰
انسان ها و محیط زیست
در مورد لحظه تبدیل شدن دکتر جین از یک دانشمند به یک فعال محیط زیست بشنوید؛ اینکه چگونه به مشکلات زیست محیطی که پیش روی انسان ها و شامپانزه ها قرار دارد پی برد.
۱۱
انسان ها و محیط زیست (ادامه)
دکتر جین به بررسی سه چالش اصلی سلامت کره زمین پرداخته و توضیح می دهد که چرا نباید در برابر این مشکلات به ظاهر غیر قابل حل نا امید شویم.
۱۲
تهدیدهای پیش روی حیوانات
مشکلات بین انسان ها و حیوانات به هم مربوط است. با نحوه تاثیر اختلافات بین انسان ها و حیوانات بر هر دو گونه آشنا شوید.
۱۳
خشونت علیه حیوانات
دکتر جین شاهد انواع خشونت علیه حیوانات بوده است. در این قسمت او بعضی از آن ها را در راستای روشن کردن این مساله بیان می کند و به ما می آموزد که چطور به حیوانات احترام بگذاریم.
۱۴
تغییرات جوی
با انواع زباله ها و مواد مضری که انسان در محیط آزاد می کند و تاثیراتی که آن ها بر دنیای مشترک گونه های زنده دارند آشنا شوید.
۱۵
آب
آب بی شک ارزشمند ترین منبع برای هر موجود زنده ای است. با این حال به عقیده دکتر جین ما قدر آن را نمی دانیم. پیش از اینکه دیر شود باید طرز فکر خود در مورد آب را تغییر دهیم .
۱۶
خاک
قطع و تخریب درختان برای دکتر جین دردناک تر از هرکس دیگری است زیرا او ارتباطی احساسی با درختان دارد. در مورد این گیاهان شگفت انگیز و اثرات مخرب و بلند مدت تخریب جنگل ها بیش تر بدانید.
۱۷
کشاورزی صنعتی
به گفته دکتر جین، نیاز روز افزون به تولید مواد غذایی متناسب با نیاز جمعیت رو به رشد کره زمین، آسیب هایی غیرقابل جبران به سیاره زیبایمان وارد کرده است. کشاورزی صنعتی یکی از همین عوامل مخرب است.
۱۸
کشاورزی ارگانیک
هنوز امید برای رفع اثرات مخرب کشاورزی صنعتی وجود دارد. بیاموزید که چطور کشاورزی ارگانیک می تواند برای احیای جنگل ها، حیات وحش، و تولید مواد غذایی سالم تر و خوشمزه تر مفید باشد.
۱۹
فعالیت در راستای مواد غذایی سالم
شما می توانید از همین امروز با توجه بیش تر به آنچه می خرید و می خورید تبدیل به یک فعال محیط زیست شوید. بیاموزید که چطور با تغییراتی کوچک در عادات غذایی خود می توانید تاثیراتی بزرگ روی محیط زیست بگذارید.
۲۰
راهبردهایی برای دفاع از محیط زیست
در مواجهه با مشکلات به سادگی ممکن است دچار نا امیدی شوید. دکتر جین روش هایی متنوع برای کمک به محیط زیست آموزش می دهد. به عقیده او باید به فکر محیط زیست بومی خود باشید و در راستای آن قدم بردارید.
۲۱
برقراری ارتباط
دکتر جین یکی از بهترین داستان سرایان دنیاست. روش های او برای برقراری ارتباط با افراد مختلف، حتی افرادی با دیدگاه متفاوت نسبت به خود، را بیاموزید.
۲۲
برقراری ارتباط (ادامه)
دکتر جین توصیه ها و نکاتی برای داشتن ارائه ای سرگرم کننده و گیرا برای مخاطبین به شما ارائه می دهد.
۲۳
شروع یک گفت و گو
با نحوه ارتباط گرفتن دکتر جین با مخالفین وجود تغییرات جوی و شرکت هایی که با فعالیت هایشان به محیط زیست آسیب می زنند آشنا شوید.
۲۴
نسل بعدی
ما به سرعت در حال حرکت در مسیری هستیم که زمین را تبدیل به جایی غیر قابل سکونت برای انسان ها می کند. اما به عقیده دکتر جین هنوز هم امید برای نجات سیاره زمین وجود دارد، خصوصا توسط نسل جوان.
۲۵
ایجاد تغییر جهانی
دکتر جین به معرفی و بررسی موسسه TACARE، که خود بنیان گذار آن است، می پردازد. هدف این موسسه تامین ابزارها و منابع لازم جهت ایجاد رشد بنلد مدت و ثبات در «تانزانیا» است.
۲۶
Roots & Shoots
مقدمه و توضیحی در مورد سرآغاز و منشاء برنامه ی Roots & Shoots.
۲۷
Roots & Shoots(ادامه)
با مبانی فکری Roots & Shootsو مفهوم اسم این پروژه آشنا شوید.
۲۸
دلایلی برای امیدواری
به عقیده دکتر جین چهار دلیل اصلی برای امیدواری وجود دارد: نیروی جوانی، قدرت ذهن انسان، برگشت پذیری طبیعت، و قدرت رسانه های اجتماعی
۲۹
دلایلی برای امیدواری (ادامه)
دکتر جین در پایان مسترکلاس خود به ما یادآوری می کند که کار تازه آغاز شده است. مهم ترین ابزار ما برای تغییر چیزی مشترک بین همه ما انسان هاست: روح تسخیر ناپذیر انسانی

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers