جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

کریس هدفیلد

آموزش فضانوردی

ناشناخته ها را کشف کنید

گاهی اتفاقات غیرممکن رخ می دهند. کریس هدفیلد در ۹ سالگی می دانست که می خواهد به فضا برود. او نهایتا سه بار به فضا رفت و فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی لقب گرفت. کریس هدفیلد در مستر کلاس خود آنچه برای کاوش در فضا لازم دارید و آنچه در انتظار مکاشفان فضایی است به شما آموزش می دهد. دانش فضانوردی، زندگی همانند یک فضانورد، و اینکه پرواز در فضا چطور نظرتان در مورد زندگی روی کره زمین را تغییر می دهد از او بیاموزید.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۹ قسمت
۷:۴۸:۰۴ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس کریس هدفیلد

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
با استاد خود آشنا شوید
کریس هدفیلد، یک فضانورد بازنشسته و فرمانده سابق ایستگاه فضایی بین المللی. کریس در اولین کلاس آنلاین خود راجع به چیره شدن بر غیرممکن ها و اکتشاف فضا صحبت می کند
۰۲
آموزش فضانورد
برای تبدیل شدن به یک فضانورد، باید تبدیل به یک متخصص در همه زمینه ها شوید. کریس هدفیلد به بیان تمام زمینه های کاری یک فضانورد، از آموزش فضانوردی گرفته تا مهارت های رهبری برای بقا تحت شرایط سخت می پردازد.
۰۳
راکت ها: راکت ها چگونه کار می کنند
کریس به توضیح عملکرد بخش های اساسی یک راکت، اصول فیزیکی پرتاب یک فضاپیما به بیرون از جو زمین، و سیر تحولی راکت ها از هر ماموریت به ماموریت دیگر می پردازد.
۰۴
راکت ها: پرتاب چه حسی دارد
تنها چند صد انسان تا کنون به فضا پرواز کرده اند. کریس به توضیح احساسات یک فضانورد در روز پرتاب و حالت جسمانی وی هنگام ترک زمین می پردازد.
۰۵
راکت ها: نیروی پسای اتمسفر
کریس به تجزیه و تحلیل معادله نیروی پسا پرداخته و چگونگی طراحی راکت ها برای چیره شدن بر بزرگ ترین مانع پرتاب به فضا، یعنی اتمسفر، را توضیح می دهد.
۰۶
راکت ها: مکانیک مداری
کریس با بیان مثال هایی آشنا، همچون رانندگی با ماشین و پریدن از روی تخته شیرجه، قوانین مکانیک مداری و تاثیر آن بر ناوبری در پروازهای فضایی را توضیح می دهد.
۰۷
راکت ها: سوخت و نیروی محرکه
کریس به تشریح نکات مثبت و منفی انواع مختلف سوخت راکت ها، همچون سوخت های مایع، سوخت جامد و گازهای یونیزه شده می پردازد.
۰۸
راکت ها: بهای اکتشاف
راکت ها و پرواز فضایی به معنی واقعی کلمه خطرناک هستند. طرز کنار آمدن فضانوردان با ترس و تراژدی را، درست مانند آنچه بعد از مرگ دوست کریس برایش پیش آمد، بیاموزید.
۰۹
فضاپیما ها: طراحی کپسول
همچنان که کریس به تحلیل طراحی فضاپیماهای آپولو، جمینی، فرودگر قمری و سویوز می پردازد، با نکات مثبت و منفی مدل کپسولی برای انتقال انسان به فضا آشنا شوید.
۱۰
فضاپیماها: شاتل ها و فراتر
دو سوم از کسانی که تا کنون به فضا رفته اند سوار بر شاتل فضایی به آنجا رسیده اند. کریس به بررسی طراحی شاتل، تاثیر قابلیت استفاده مجدد و سیر تحول فضاپیماها در طول زمان می پردازد.
۱۱
فضاپیماها: سیستم های ناوبری و متغیرهای انسانی
با روش استفاده فضانوردان از ستاره ها، سیارات و ابزارها برای درک موقعیت مکانی فضاپیمای خود، جهت گیری آن و مسیر پیش گرفته آن آشنا شوید.
۱۲
فضاپیماها: هدایت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی
درست مثل رقص باله توسط یک فیل! کریس شما را با فرایند رساندن فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی، پهلو گیری، و آغاز ماجراجویی درست روی بزرگ ترین لابراتوار در آسمان آشنا می کند.
۱۳
ایستگاه فضایی بین المللی: طرح اولیه، طراحی و ساخت
ساخت ایستگاه فضایی بدون گرد هم آمدن تیم هایی از سراسر دنیا امکار پذیر نبود. کریس به بیان جزئیات ساخت ایستگاه فضایی بین المللی و بیان مفهوم اکتشاف اشتراکی می پردازد.
۱۴
ایستگاه فضایی بین المللی: سیستم های پشتیبانی حیات
در مورد سیستم های مختلفی که فضانوردان را در ایستگاه فضایی بین المللی زنده نگه می دارند و همینطور تحول و تکامل کارکرد این سیستم ها همزمان با فراتر رفتن انسان ها در فضا بیشتر بدانید.
۱۵
ایستگاه فضایی بین المللی: آزمایش ها
کریس به برخی آزمایش هایی که هم اکنون در ایستگاه فضایی در حال انجام هستند اشاره نموده و توضیح می دهد که چطور فضانوردان طرز انجام آزمایش ها را به نمایندگی از دانشمندان روی زمین می آموزند.
۱۶
رهبری: فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی
کریس به توضیح افتخار و مسئولیت بزرگ فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی، رده بندی اولویت های رهبری پرداخته و آنچه برای انجام مناسب چنین مسئولیت سنگین و ویژه ای نیاز است را توضیح می دهد.
۱۷
آموزش و یادگیری: تک صفحه ای ها
آماده شدن برای پرواز فضایی به معنی فراگیری حجم بسیار زیادی از اطلاعات است. با روش کریس برای استفاده از مجموعه ای از خلاصه های تک صفحه ای برای به خاطر سپردن طرز کار با سیستم های پیچیده طی پروازهای فضایی خود آشنا شوید.
۱۸
Comms: سیر تکاملی و عملیات کنترل ماموریت
بی دلیل نبود که اولین کلمات مخابره شده از سطح ماه خطاب به کنترل ماموریت بود. با روش کار کنترل ماموریت و نقش حیاتی آن در موفقیت ماموریت های فضایی آشنا شوید.
۱۹
راهپیمایی فضایی: لباس مخصوص
کریس به توضیح کامل EMU (واحد متحرک بیرون از وسیله) پرداخته و بیان می کند که چطور این لباس می تواند فضانوردان را حین راهپیمایی های فضایی زنده نگه دارد.
۲۰
راه رفتن در فضا: راهپیمایی فضایی
کریس با توصیف نقش مهم تیم های پشتیبانی روی زمین و همینطور داخل فضاپیما، به بیان چالش های جسمانی و ذهنی راهپیمایی فضایی می پردازد.
۲۱
راهپیمایی فضایی: آموزش
کریس به توضیح تجربیات شخصی خود در مسیر یادگیری راهپیمایی فضایی در شبیه سازی های زیرآب پرداخته و تاکید ویژه ای روی کسب اعتماد به نفس در مانوور و نظارت بر عملکرد لباس مخصوص دارد.
۲۲
راهپیمایی فضایی: فضا و دیدگاه
با نگاه کردن از بالا به کره زمین چه می توان فهمید؟ کریس تاثیر پروازهای فضایی بر دیدگاه ما انسان ها را توضیح داده و همینطور چگونگی کاربرد این پروازها برای حفظ و نگهداری زمین و انسان را بیان می کند.
۲۳
آموزش و یادگیری: شبیه سازی ها
کریس ساز و کار شبیه سازی ها را به شما آموخته و در مورد طرز فکری که باید برای فراگیری هرچه بیش تر از شبیه سازی داشته باشید، و همینطور چگونگی آماده سازی فضانوردان برای بدترین شرایط صحبت می کند.
۲۴
مریخ: چگونه به مریخ برسیم
کریس به بیان چالش های فنی و اجتماعی موجود برای رسیدن به مریخ، شامل مسیر ایده آل پرواز، اصول فیزیکی کاهش سرعت در نزدیکی مریخ و فرود روی آن، و همینطور ریسک زندگی انسان برای رسیدن به مریخ می پردازد.
۲۵
مریخ: زندگی روی سیاره ای دیگر
کریس نیازها و ملزمات ابتدایی برای زندگی روی یک سیاره دیگر را توضیح می دهد. در مورد ملزومات پرورش غذا روی مریخ، محافظت از خودمان در برابر المان های محیطی و وفق دادن خود با جاذبه بیش تر بدانید.
۲۶
مریخ: بهره گیری از منابع موجود در محل
اگر بتوانیم به سلامت به مریخ برسیم، بهره گیری از منابع موجود در محل می تواند به زنده ماندن ما در آنجا کمک کند. کریس به تجزیه و تحلیل فرایند ساباتیه برای ساخت هیدروژن، اکسیژن و متان روی مریخ می پردازد.
۲۷
مریخ: کاوش در مریخ، زمین شناسی و ستاره زیست شناسی
کریس توضیح می دهد که چطور زندگی روی مریخ می تواند درک ما ار جهان هستی را عمیق تر کرده و جایگاه ما در آن را نشان دهد. با فرایند کار با ربات ها برای ساخت یک پایگاه روی مریخ آشنا شوید.
۲۸
نتیجه گیری: آینده اکتشافات
کریس در سخن های پایانی خود به صحبت در مورد ماهیت چرخه ای اکتشافات انسانی و جایگاه زمین در فضای بیکران می پردازد.
۲۹
قسمت اضافی: سرگذشت کریس
کریس داستان شخصی خود در مسیر تبدیل شدن به یک فضانورد را تعریف نموده و توصیه هایی در مورد رسیدن به اهداف شخصی، فارغ از هرآنچه زندگی سر راهتان قرار بدهد، ارائه می کند.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers