جستجو
سبد خرید
  • مسترکلاس ایران تلاشی است در جهت ارائه کلاس های آموزشی آنلاین از برترین های جهان به زبان فارسی
  • ترجمه تخصصی، کیفیت منحصر به فرد ویدئو ، دانلود نیم بها و پشتیبانی واقعی
  • تنها ارائه دهنده تخصصی و انحصاری مجموعه های آموزشی مسترکلاس
  • حفظ اصالت محتوا در برگردان فارسی با همکاری انجمن مترجمین ایران و انجمن زبان و ادبیات فارسی

باب وودوارد

آموزش اصول خبرنگاری

داستان واقعی را پیدا کنید

زمانی که باب وودوارد سرنوشت ملتی را تغییر داد تنها ۲۹ سال داشت. گزارشی که وی در مورد واترگیت با کارل برنستین انجام داد کمک زیادی به افشای فساد ریاست جمهوری نیکسون کرد. او که دارای دو جایزه Pulitzer و هجده کتاب پرفروش است، اکنون اولین کلاس آنلاین خود را برای تمام کسانی که به دنبال حقیقت هستند برگزار می کند. چگونگی تفحص در ماجرا، مصاحبه با منابع و نوشتن خبر را درک کنید. شاید ماجرای تاریخ ساز بعدی به قلم شما باشد.

مشاهده قسمت اول

خرید مسترکلس

زیرنویس فارسی
۲۴ قسمت
۴:۳۳:۵۷ زمان
۱۰۰.۰۰۰ تومان

خرید مسترکلاس باب وودوارد

پاک کردن
محصولات فیزیکی شامل هزینه ارسال خواهند شد.

چرا مسترکلاس ایران؟

ترافیک نیم بها

۵۰ درصد تخفیف برای دانلود از تمامی اپراتورها

کیفیت فوق العاده

اراپه ویدئوها با کیفیت Full HD

فیزیکی و دانلودی

ارائه محتوا به صورت لوح فشرده و به صورت فایل دانلودی

تنها عرضه کننده مسترکلس

مسترکلاس ایران فقط محصولات آموزشی MASTERCLASS را ارائه می نماید.

آموزش اورجینال

شرکت در یک دوره اورجینال را با ما تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی واقعی

پاسخگویی و تکریم دانشجو اولویت ماست.

ترجمه تخصصی

ترجمه حرفه ای توسط مترجمین آشنا به حوزه

گارانتی بازگشت وجه

۴۸ ساعت تضمین بازگشت هزینه پرداختی

برنامه درسی

۰۱
با استاد جدید خود آشنا شوید
باب وودوارد. در این قسمت باب به بررسی نقش حیاتی خبرنگاری در دوران کنونی می پردازد. به عقیده او هیچ حد و مرزی در جست و جو برای آنچه او بهترین نسخه قابل حصول از حقیقت می داند وجود ندارد.
۰۲
اصول راهبردی
اصول راهبردی باب شما را به فراتر رفتن از حاشیه امنیت، شکل دادن مسیر مختص خود، و کنار گذاشتن نقطه نظرها و جانبداری های سیاسی هنگام نوشتن یک گزارش وا می دارد.
۰۳
پیدا کردن داستان
باب در مورد آنچه یک داستان خبری جذاب و گیرا را شکل می دهد صحبت می کند. او شما را به پذیرا بودن نسبت به تغییرات تشویق می کند، چرا که شاید داستان بهتری در پس آن باشد.
۰۴
بررسی مصاحبه وودوارد با ترامپ توسط دانشجویان
باب و گروهی از دانشجویانش در دانشگاه ژورنالیسم " Yale " به تحلیل مصاحبه اش با شخصی که آن زمان نامزد ریاست جمهوری از جبهه جمهوری خواه به شمار می رفت، یعنی دونالد ترامپ، می پردازند.
۰۵
چه رویکردی باید به گزارش نویسی ژرفمندانه داشت
گزارش نویسی ژرفمندانه مستلزم پافشاری، تمرکز و فعالیت مداوم است. باب در مورد وقت گذاشتن روی سوژه به میزان لازم و اعتبارسنجی میدانی آنچه از تحقیقات حاصل کرده اید صحبت می کند.
۰۶
چالش های تهیه گزارش واترگیت
واترگیت یک نقطه عطف در دوران حرفه ای باب به شمار می رود. در این قسمت او آموزه هایی که طی تهیه گزارش از این رویداد تاریخی بزرگ بدست آورده با شما به اشتراک می گذارد.
۰۷
شکار اسناد
باب از اهمیت مستندسازی صحبت می کند؛ چه در مورد بدست آوردن اسناد از سایر منابع و چه مستند سازی گزارش های خودتان. او روش های مختلفی برای حصول مدارک کتبی جهت نوشتن مقاله به شما آموزش می دهد.
۰۸
پیدا کردن منابع
باب از دلایل افراد برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با خبرنگاران می گوید. او به شما آموزش می دهد هنگام تفحص در باب یک سوژه چطور می توانید شخص مورد نظر برای مصاحبه را ارزیابی کنید.
۰۹
توسعه منابع
باب به شما آموزش می دهد که هنگام برقراری ارتباط با یک منبع آگاه چه مواردی را باید در ذهن داشته باشید. از تبیین قواعد اساسی تا اشتراک گذاری راهبردی اطلاعاتی که از قبل دارید.
۱۰
چگونه «مارک فلت» در ماجرای واترگیت «دیپ تروت» لقب گرفت
باب از چگونگی برقراری ارتباط با «مارک فلت» می گوید، کسی که بعد ها لقب «دیپ تروت» را در ماجرای واترگیت گرفت.
۱۱
اعتماد سازی با منابع
نحوه اعتمادسازی با منابع آگاه یکی از ارزشمند ترین آموزه هایی است که می توانید بعنوان یک خبرنگار فرا بگیرید. در این قسمت باب رویکرد خود به این مساله، از ایجاد ترس و دلهره تا حفظ حد و حدود، را توضیح می دهد.
۱۲
گسترش فهرست منابع خود
بعنوان یک خبرنگار هرچه منابع بیشتری آماده و در اختیار داشته باشید، شانس بهتری برای استخراج اطلاعات ارزشمند دارید. باب روش هایی برای گسترش دامنه ی افرادی که حاضر به صحبت با شما هستند آموزش می دهد.
۱۳
نقد دانشجویان بر مصاحبه وودوارد با اوباما
باب و گروهی از دانشجویانش در Yale به بررسی مصاحبه اش با رئیس جمهور اوباما با محوریت تصمیمات در رابطه با جنگ می پردازند.
۱۴
نفوذ به سازمان سیا – ایجاد رابطه با Bill Casey
شکل دادن یک رابطه طی مرور زمان یکی از مهم ترین چالش هایی است که یک خبرنگار می تواند در راستای آن تلاش کند. در این قسمت باب از نحوه برقراری ارتباط با «بیل کیسی»، رئیس وقت سازمان سیا، صحبت می کند.
۱۵
آمادگی برای مصاحبه
پیش از انجام یک مصاحبه رسمی چند گام بسیار مهم را باید بردارید. باب شما را برای برداشتن این گام های آمادگی پیش از مصاحبه با خود همراه می کند؛ از تعیین بهترین مکان برای جلسه گرفته تا فرستادن یا نفرستادن سوالات مصاحبه پیش از شروع.
۱۶
انجام مصاحبه
مصاحبه کردن یکی از مهم ترین جنبه های شغل خبرنگاری است. در این قسمت باب بهترین روش های عملی برای سوال پرسیدن از یک منبع را به شما آموزش می دهد.
۱۷
جهت دهی به چالش های مصاحبه
هنگامی که با برای برملا کردن حقیقت با کسی مصاحبه می کنید، ممکن است با چالش های مختلفی مواجه شوید. باب دانسته های خود برای عبور از موانع در هنگام مصاحبه، از تحمل دشمنی و جبهه گیری گرفته تا اشاره به فریبکاری، را به شما آموزش می دهد.
۱۸
آموخته هایی از ویراستارها
باب آنچه طی سال ها همکاری با ویراستارهای برجسته، از جمله ویراستار مشهور واشنگتن پست «بن بردلی»، آموخته است را به اشتراک می گذارد. از ارزش تعجب برانگیز رد شدن تا اهمیت ارتباط صادقانه.
۱۹
شکل دادن نظریه پرونده در دست تحقیق
باب با استناد به نمونه هایی از گزارش های خود به بررسی برخی مشکلات رایجی که خبرنگاران هنگام شکل دادن نظریه ی پرونده با آن مواجه می شوند می پردازد.
۲۰
نوشتن مقاله
بعد از تمام کارهای تحقیقاتی و بررسی ها، نهایتا باید سراغ نوشتن مقاله اصلی بروید. در این قسمت باب به شما آموزش می دهد که چطور آنچه با تحقیق کشف کرده اید در قالب یک مقاله ژورنالیستی جذاب و گیرا ارائه دهید.
۲۱
جلا دادن مقاله
باب توصیه هایی برای بهسازی مقاله خبری اصلی پس از آماده شدن پیش نویس اولیه ارائه می دهد؛ از تصمیم گیری در مورد جزئیات درج شده در مقاله گرفته تا ارزیابی واژگان مورد استفاده.
۲۲
نشر اسرار
باب رویکرد خود به نشر اسرار را توضیح می دهد؛ او بخصوص در مورد اطلاعاتی که شامل امنیت عمومی، امنیت ملی، و اطلاعات دولتی می شود صحبت می کند.
۲۳
یادگیری از اشتباهات
باب آموزه های ارزشمند که طی سال ها کار خبرنگاری حرفه ای از اشتباهات خود یاد گرفته است را به اشتراک می گذارد.
۲۴
وضعیت ژورنالیسم
باب در مورد تحولی که اینترنت در گستره ی ژورنالیسم ایجاد کرده صحبت می کند. او خبرنگاران را تشویق به مبارزه برای پی بردن به حقیقت، حتی در برابر حمله های رسانه ای، می کند.

دانشجوها می گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسترکلس نام وبسایت آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۱۴ میلادی کار خود را با بهره گیری از ستاره های جهان جهت تولید آموزش هایی منحصر بفرد آغاز کرد. مسترکلاس، این وبسایت آموزش مجازی، در حوزه های سینما، آشپزی، نویسندگی، موسیقی، کسب و کار، کارآفرینی، فشن، عکاسی، فناوری و چندین زمینه ی دیگر به تولید آموزش پرداخته است. 
شما در مستر کلاس از حضور اساتیدی سرشناس مانند ناتالی پورتمن، مارتین اسکورسیزی، هاوارد شولتز، دیوید ممت، گوردون رمزی، سرنا ویلیامز و ده ها استاد بنام دیگر بهره خواهید برد.
مستر کلاس ایران تلاش می کند تا این محتوای ارزشمند را در قالب مسترکلاس فارسی با همان کیفیت و اصالت به دست شما هنرجویان، دانشجویان و فرهیختگان عزیز برساند.
امید است که در مسیر رشد و اعتلای دانش و فرهنگ ایران گامی مثبت برداشته باشیم.
۱۳۹۶-۱۳۹۹© مسترکلاس ایران
homecloud-downloadstarlicenseusercartspell-checklaptop-phonebubblediamondmagnifiercross-circlelayers