افزایش کارایی ذهن با موسیقی ترنس

 

افزایش کارایی ذهن با موسیقی ترنس . دنیای امروزی پیچیده و پر مشغله است. افزایش کارایی ذهن اولویت همه ماست. از دانش آموزش و دانشجو گرفته تا کارمند. روش های زیادی برای این کار هست. اکثر این روش ها نیاز به روان شناس متخصص دارند. یا کسی که شما را به خوبی خودتان بشناسد. در پایین ترین حالت می توانید درگیر قرص شوید؛ البته که به تجویز پزشک.  اما راه های ساده تری هست. راه هایی که هم لذت بخش باشد. هم باعث افزایش تمرکز

نوع بخصوصی از موسیقی می تواند کارایی ذهن و شخص شما را افزایش دهد

 

موسیقی ترنس. سبکی که اولین بار در دهه ۱۹۹۰ در بریتانیا و آلمان شکل گرفت.

 

 موسیقی ترنس چیست؟

ترنس در لغت به معنای نوعی «هیپنوتیزم» یا «هوشیاری تشدید شده» است. وقتی به این موسیقی گوش می دهید، اجازه تاثیرگذاری روی حس و حال خود را به آن می دهید . درست مثل هر نوع موسیقی دیگری. اما تاثیر این سبک موسیقی چیزی بیش از تاثیر احساسی سایر سبک های موسیقی است.

موسیقی های این سبک ساختاری تکرار شونده دارند. بیت ها از قرار ۱۱۰ تا ۱۵۰ بیت بر ثانیه تکرار می شوند. در میان آن ملودی های تکرار شونده نیز وجود دارند. ملودی هایی که بعضا با سازهای واقعی و بعضا با سینتیسایز نواخته می شوند. پر استفاده ترین ساز ها پیانو، ویالون و گیتار هستند. این سبک موسیقی ویژگی خاص دیگری نیز دارد. اینکه حس و حال برای مدت زیادی حفظ می شود.

گاهی این نوع موسیقی با صدای خواننده همراه است. اغلب خواننده زن است. و مضمون شعرها عشق و رسیدن به اهداف زندگی است. جملات و شعرهای مثبت. مگر مثبت اندیشی چیزی جز این است؟

 

روش کار آن چگونه است؟

ذهن ما نسبت به صداهای اطراف ما تاثیرپذیر است. در موسیقی ترنس ضرب هایی تکرارشونده اجرا می شود. این ضرب ها سیگنال هایی یکسان و منسجم به ذهن می فرستند. اینگونه سیگنال ها حس نوعی الگو یا ریتم را به مغز می دهند. این باعث می شود ذهن به حالت آرامش برسد. آرامشی همراه با اطمینان و اعتماد به نفس. اطمینان از اینکه ضرب بعدی چیست. چرا که ضرب ها مدام تکرار می شوند.

در این حالت ذهن شما به وضعیت زیبایی می رسد. وضعیتی که حس می کنید همه چیز خوب است. اتفاقی که با ترشح دوپامین رخ می دهد.  دوپامین یک ترکیب پیام رسان است. آنچه شکل دهنده آدرنالین است. و همه می دانیم آدرنالین چیست و چه تاثیری دارئ. درست مثل وقتی یک داروی روانگردان استفاده کنید. با این تفاوت که یک موسیقی چنین اثری دارد.

ترشح دوپامین روش مغز برای جایزه است. جایزه اعتیاد آور است. برای همین بعضی افراد به این موسیقی عادت دارند. یعنی باید روزانه مدت مشخصی به آن گوش دهند. روش های تاثیرگذاری کلی عبارتند از:

 • تکرارشوندگی
 • ملودی های کوتاه
 • صدای خواننده
 • اثرات فضایی
 • جلوه های ویژه صوتی

 

تاثیر آن روی ذهن چیست؟

اشتباه نکنید، این یک پدیده مضر نیست. بسیاری از موسیقی های این سبک ضد اضطراب هستند. در واقع اضطراب ضربان قلب را افزایش می دهد. موسیقی ترنس قلب را آرامش می بخشد. چرا که به ذهن شما ریتم می دهد.

موسیقی نوعی ارتباط مغز به مغز است. از مغز نوازنده به مغز شنونده. از امواج صوتی به پیغام های عصبی. زبانی متشکل از صداها و احساسات. مواردی که تاثیر خاصی روی ذهن شما دارند. این موسیقی با ضرب های تکرار شونده، آدم را به «حالت ترنس» می برد. «حالت ترنس» یعنی همان وضعیت شبیه به هیپنوتیزم. این عبارت نام یک میکس بسیار معروف نیز هست. یک میکس ۲ ساعته هفتگی از آرمین ون بیورن.

در این حالت شما احساس امنیت و آرامش دارید. این خاصیت ضرب های تکرارشونده است. درست مثل لالایی های دوران کودکی. برای اینکه از خط بعدی مطمئن باشیم و بخوابیم!

با تغییر همان تکرار شوندگی آن حالت خارج می شوید. از همان «حالت ترنس» یا هیپنوتیزم. این تغییر ریتم اتفاق خوبی است. زیر با ترشح اندورفین همراه است. برای همین موسیقی ترنس از دیگر سبک ها طولانی تر است.

 

خصوصیات موسیقی ترنس

هر موسیقی تاثیر خاص خود را روی ذهن دارد. ترنس به دو دلیل شما را انگیزش می کند:

 • آهنگ های طولانی این سبک باعث می شوند مدت طولانی تری کار کنید

تقریبا همه آهنگ های این سبک طولانی هستند. همینطور همه میکس های این سبک. یعنی دیگر حواستان به گذر زمان نیست. فقط به کارتان ادامه می دهید. اگر ورزش باشد وادار می شوید مدت زمان بیشتری ادامه دهید.

 • بیت ها و متن آهنگ ها شما را برمی انگیزد و بالا می برد

بسیاری از «دی جی» های موسیقی ترنس پیش از اجرا این را می گویند. که «شما را به دنیایی دیگر« خواهند برد. آنها کاری می کنند صدا از دور بیاید. یا درست از جلوی صورتتان به گوش برسد. یا از چپ به راست برود. همه اینها تلاشی برای خلق یک دنیای ۳ بعدی است. گاهی هم ساز زنده. برای تغییری از یک فضا به فضای دیگر. طوری که دنیا ۳ بعدی. و ساز زنده به نظر برسند.

بطور کلی خصوصیات این موسیقی بدین شرح است:

 • موسیقی با ضرب مداوم و مشابه
 • خواننده هایی که انگیزشی می خوانند
 • سازهایی جای گرفته در قالب موسیقی
 • مدت زمان طولانی (گاهی حتی ساعت ها)
 • بالا و پایین بردن های آهنگ
 • آرامش بخش و ضد اضطراب
 • مناسب برای گوش دادن حین کار
 • مناسب برای ورزش و دویدن

 

بهترین راه برای شروع این سبک آرامش بخش

همیشه با بهترین شروع کنید. موسیقی کاملا سلیقه ای است. نمی توان نظر قطعی داد. اما بهترین وجود دارد. آرمین وین بیورن و Above & Beyond. می خواهم میکسی معرفی کنم که با آن عاشق سبک شوید. میکس «Anjunabeats» از گروه Above & Beyond.

 

 Anjunabeats، چهارده نسخه در ۱۶ سال!  

اکثر میکس های موسیقی ترنس هفتگی است. یعنی هفته ای یک میکس منتشر می شود. مثل «حالت ترنس» از آرمین ون بیورن. Anjunabeats کمتر از سالی یک بار. چهارده نسخه طی ۱۶ سال. از سال ۲۰۰۳ تا اکنون که ۲۰۱۹ باشد. بعنوان کسی که دچار اضطراب است توصیه می کنم با این میکس دو ساعته به خود آرامش هدیه دهید.

دانلود Anjunabeats با لینک مستقیم. دانلود از کانال زیر ممکن است. در کانال زیر آن را پیدا کنید. عبارت AnjunaBeats# جستجو کنید:

 • مدت زمان کل: ۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
 • اثری از : Above & Beyond
 • تاریخ انتشار: ۳۱ می ۲۰۱۹
 • سبک: ترنس / الکترونیک
 • تعداد آهنگ ها: ۳۴
 • حجم تقریبی: ۳۷۰ مگابایت
 • کیفیت: ۳۲۰ Kbps
 • شامل ترک هایی در همکاری با:
 1. Armin Van Buuren
 2. Andrew Brayer
 3. Sunny LAx
 4. Genix
 5. Oliver Smith
 6. Jason Ross
 7. Zoe Johnston
 8. Ilan Bluestone
 9. Jaytech
 10. Arty
 11. Spencer Brown
 12. Kameron Alexander
 13. Justine Suissa

دانلود Anjunabeats با لینک مستقیم

 

در ادامه یک ویدئو نیز برای شما در نظر گرفته شده است. قسمت ۱ مسترکلاس موسیقی دنس/ترنس با آرمین ون بیورن. برای شمایی که علاقه به ساخت این نوع موسیقی دارید.

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید