مسترکلاس عکاسی آنی لیبویتز

آنی لیبوویتز

  بیوگرافی مختصر:

آنی لیبویتز یک سلطان عکاسی ۶۹ ساله آمریکایی است. وی از تأثیرگذارترین عکاسان حال حاضر دنیا است. او تا کنون چهار دهه در این زمینه فعالیت داشته است. آنی سرمقاله‌های تفکر برانگیزی برای مجلات معتبر ایجاد کرده است. مجلاتی همچون رولینگ استون، ونیتی فر و وُگ. در این بین نباید تأسیس شرکت‌های تبلیغاتی را فراموش کرد. او آثار منحصر بفردی نیز داشته است. یکی از این آثار «پرتره ملکه بریتانیا» است.

 

افتخارات و دستاوردها:

از جمله افتخارات بی‌شمارش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– «جایزه مرکز بین المللی یک عمر دستاوردهای عکاسی»
– «جایزه بهترین عملکرد خلاقانه در جامعه نویسندگان و ژورنالیست ها»
– «مدال صدساله انجمن سلطنتی عکاسی انگلستان»
– «مدال فرمانده در نشان عالی هنر و ادبیات» از طرف دولت فرانسه
– «عنوان میراث زنده» از طرف کتابخانه ملی کنگره آمریکا
آنی در سال ۲۰۱۸ اولین دوره کلاس های آنلاین خود را برگزار کرد. مجموعه «مسترکلاس» برای اولین بار او را مقابل دوربین آورد. «مسترکلاس ایران» نسخه فارسی این کلاس را برای شما آماده کرده است.

آنچه در مسترکلاس عکاسی آنی لیبویتز خواهید آموخت:

در اولین دوره از کلاس‌های آنلاین آنی، دانش‌آموزان یاد خواهند گرفت که:

  • در دنیای عکاسی باید به دنبال چه بود
  • در هر منظره و قاب چه باید دید
  • چطور باید با مشکلات کلنجار رفت
  • و چطور از هنر نور‌پردازی بهره گرفت

«آنی» دانش‌آموزان را برای عکس‌برداری از سرآشپز آلیس واترز با خود همراه می‌کند. پس از پایان کار، مجدداً به استودیو بر می‌گردند. و به خلق مفاهیم و بررسی محصولات دیجیتالی می پردازند.

 

عکاسی، دنیایی بی پایان:

«من شیفتۀ عکاسی و وسعتش هستم. منظورم تمام احتمالاتی است که می‌توان برای عکاسی به‌کار برد. من هیچ وقت از رفتن برای عکس‌برداری خسته نمی‌شوم. این کار همیشه برایم مثل ماجراجویی است.» -آنی لیبویتز

آنی انسانی سرکش است. وی به شما می‌آموزد چطور برای خلق عکس‌هایی شگفت‌انگیز قوانین را زیر پا بگذارید. اسیر به‌روزترین فناوری شد آسان است. آنی به ما نشان می‌دهد چیزی که عکس را تا این حد خارق‌العاده می‌کند ابزارهای عکاسی نیستند. بلکه داستان پشت آن است.  اگر دوست دارید نحوۀ استفاده از دوربین را فرا بگیرید. متأسفانه این کلاس مناسب شما نیست. ولی اگر قصد دارید شیوۀ عکاسی‌ای یاد بگیرید (بدون توجه به دانش فنی‌تان) که اشک کسی را در آورید، لبخند یا خنده بر لبان‌شان بنشانید یا در مسیرشان قرار بگیرید این کلاس مخصوص شماست. هیچ کلاسی شبیه به این وجود ندارد .

در زیر بخشی از قسمت ۲ این مجموعه آمده است. عنوان این قسمت «عکاسی پرتره» است.

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید